Kompleksowe usługi instalacyjne
Strona główna O firmie Oferta Referencje i autoryzacje Galeria realizacji Kontakt
Serwis kotłów gazowych Beretta
Nasza firma prowadzi montaż i autoryzowany serwis urządzeń Beretta, takich jak kotły gazowe, gazowe podgrzewacze wody czy kolektory słoneczne.

Sprzedaż i serwis kotłów FERROLI

UNOTHERM prowadzi serwis FERROLI
serwis pogwarancyjny, sprzedaż i wymianę kotłów i podgrzewaczy firmy


FERROLI


Historia Grupy Ferroli rozpoczyna się w latach 50-tych, w San Bonifacio małym miasteczku niedaleko Werony. W 1953 roku synowie Sante Ferroli wpadają na pomysł rozpoczęcia niezwykłego przedsięwzięcia. Początkowo jest to typowa praca rzemieślnicza obróbki żelaza i miedzi.
Gazyfikacja dociera do San Bonifacio i właśnie wówczas pionier ogrzewnictwa udziela się przy utrzymaniu i konserwacji sieci gazowej. W małej mieścinie, po dachem domu na via Rosa nr 3 zostaje przerobiony kocioł na drewno w kocioł gazowy. Krótko potem pierwszy kocioł gazowy Ferroli zostaje przedstawiony na targach w Mediolanie. A w międzyczasie Dante Ferroli wygrywa przetarg na dostawę 500 kotłów dla Spółdzielni Mieszkaniowej Werony. Później dostawy będą dotyczyły okolicznych miejscowości. To początek długiej drogi która w tamtych latach wciąga coraz więcej przedsiębiorstw. Rozpoczęła się epoka współczesnego przemysłu. W latach 60 rozpoczyna się era przemysłu Ferroli. Pierwsze fabryki już są ukończone. W 1961 została zbudowana odlewnia.

Dante Ferroli decyduje się na międzynarodowe ukierunkowanie firmy i tak w 1961 roku pan Omens, właściciel AGPO wraca do Holandii z pierwszymi prototypami kotłów Ferroli . W krótkim czasie holenderska firma AGPO staje się jednym z najważniejszych partnerów handlowych Ferroli.
W 1965 r. Ferroli decyduje się wejść na rynek hiszpański i buduje w Burgos fabrykę kotłów i grzejników. Od tego momentu Ferroli Hiszpania stała się jednym z najważniejszych elementów Grupy Ferroli.

Grupa otwiera nową filię we Francji. W 1973 zostaje otwarta fabryka w Alano, w prowincji Belluno. Ferroli zatrudnia 500 pracowników. produkcja zostaje podwojona ,Dante Ferroli reorganizuje produkcję. Trwają ciągłe inwestycje w fabryki mające na celu umocnienie obecności Grupy Ferroli w całej Europie Zachodniej. Ferroli rozpoczyna współzawodnictwo z firmami francuskimi i otwiera linię produkcyjną kotła wiszącego żeliwnego. Pod koniec lat 70-tych, podwojona zostaje produkcja fabryki w Alano oraz zostają zmodernizowane instalacje w San Bonifacio.

Ferroli unowocześnia swoje produkty poprzez wprowadzenie w połowie lat 80 zaawansowanej elektroniki w kotłach wiszących. Ferroli dokonuje ujednolicenia produkcji i całej sieci handlowej. Projektanci Ferroli jako pierwsi we Włoszech rozwijają kocioł wiszący, gazowy z wymiennikiem miedzianym. Grupa kontynuuje przedsięwzięcie ważne również dzięki doskonałym rezultatom handlowym w Holandii i realizacji nowych inwestycji które wybiegają w przyszłość. I tak pod koniec lat 80 Dante Ferroli skierował swoją uwagę w stronę państw wschodnich.

To właśnie pod szyldem Ferroli miał miejsce pierwszy zakup włoski w byłych Niemczech wschodnich. Przedsiębiorstwo z San Bonifacio zakupiła fabrykę i w Dreźnie dając początek Ferroli Industrie. Od tego momentu Ferroli przekształca się w grupę kapitałową W 1994 roku najlepszy produkt domowy europejski jest ?Werończykiem?. Kocioł Xignal otrzymuje zasłużone uznanie dzięki swojemu wewnętrznemu systemowi autodiagnozy pokonując konkurentów francuskich i angielskich. W 1995 roku Dante Ferroli zostaje wyróżniony najwyższym odznaczeniem państwowym za zasługi w rozwoju przemysłu włoskiego. (Cavaliere del Lavoro).
W tym samym czasie rozpoczyna się doświadczenie z rynkiem ogrzewania i klimatyzacji przemysłowej. Ferroli przekształca ogrzewanie domowe w biznes przemysłowy. Ferroli w tym dziesięcioleciu kontynuuje swój rozwój światowy otwierając w 1991 roku filię w Turcji a następnie w Rumunii i w Polsce. W 1998 roku Grupa jest jedną z pierwszych firm włoskich i jest juz obecna w internecie.

W roku 2000 Grupa Ferroli znaczne się powiększa dzięki kilku ważnym zakupom. 2001 holenderska AGPO, w 2002 Lamborghini. Lata 2000 to również lata chińskie i również tutaj Dante Ferroli nie pozostaje nieprzygotowany. W 2001 Grupa realizuje swoje pierwsze przedsięwzięcie w Kraju Smoka, otwierając fabrykę produkującą stalowe kotły większej mocy w mieście Tchindao. W roku 2004 zostaje zakupiona fabryka Bilichi jedno z wiodących przedsiębiorstw Chin produkująca elektryczne podgrzewacze wodne.

Gama produktów Ferroli zajmuje dużą przestrzeń od kotłów wiszących do gigantycznych parowych przemysłowych. Od palników gazowych i olejowych do grzejników. Od klimatyzatorów domowych do dużych urządzeń chłodzących przemysłowych.
22 spółki rozmieszczone w 9 krajach, 11 fabryk we Włoszech, Niemczech, Chinach i Hiszpani. 2 000 pracowników, kapitał który w 2005 roku osiągnął 550 mln euro.
Każdego dnia ponad 2000 mężczyzn i kobiet na całym świecie pracują z determinacją umacniając wyjątkową więź z klientami którym gwarantują ciągły i wydajny serwis. Właśnie przez to zaufanie jakim nas darzą Grupa Ferroli stała się jednym z najważniejszych punktów na rynku w całym świecie.


POLECAMY


BlueHelix TECH A

Nowość! BlueHelix TECH 25A - kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny o mocy 25 kW

 • pełna modulacja mocy palnika
 • sferyczny palnik ze stali nierdzewnej z wstępnym mieszaniem
 • maksymalna długość koncentrycznego systemu kominowego 28 m
 • modulowany wentylator
 • jonizacyjna kontrola płomienia
 • wysoka sprawność do 108,8%
 • automatyka pogodowa wbudowana w kocioł
 • pełna autodiagnostyka
 • ochrona przeciwzamarzaniowa
 • system zapobiegający blokowaniu się pompy
 • zabezpieczenie przed brakiem wody w instalacji
 • wymiennik kotła ze stali nierdzewnej
 • by-pass
 • możliwość zasilania gazem ziemnym lub LPG1
 • wyświetlacz ciekłokrystaliczny
 • 3 lata gwarancji*

Strona główna O firmie Oferta Referencje i autoryzacje Galeria realizacji Kontakt © 2024 UNOTHERM

Polityka plików cookies