Kompleksowe usługi instalacyjne
Strona główna O firmie Oferta Referencje i autoryzacje Galeria realizacji Kontakt
Serwis kotłów gazowych Beretta
Nasza firma prowadzi montaż i autoryzowany serwis urządzeń Beretta, takich jak kotły gazowe, gazowe podgrzewacze wody czy kolektory słoneczne.

Serwis Beretta

UNOTHERM prowadzi serwis gwarancyjny i pogwarancyjny firmy Beretta
sprzedaż i wymianę kotłów i podgrzewaczy firmy Beretta.


BERETTA

Firma powstała w 1922 roku jako zakład rzemieślniczy, produkujący i sprzedający na włoskim rynku palniki olejowe.

Od września 1950 roku Firma rozpoczęła działalność w sektorze metalurgicznym, pracując na rzecz wielkich włoskich i międzynarodowych koncernów przemysłowych, od początku wyróżniając się jakością i niezawodnością produkowanych urządzeń.

Z biegiem lat grupa Riello skoncentrowała się na sektorze ogrzewania domów mieszkalnych, tworząc podstawę przyszłej specjalności firmy.

Dzięki zdobytej wiedzy w roku 1969 grupa Riello uruchomiła produkcję kotłów stojących opalanych olejem pod własną marką Beretta.

U podstaw tego strategicznego wyboru leżała absolutnie innowacyjna jak na tamte czasy koncepcja, że z większej samodzielności wynika większy komfort i przede wszystkim większa oszczędność dla końcowego użytkownika. W wyniku rozwoju sieci gazowej we Włoszech w latach osiemdziesiątych, Riello wkroczyło na rynek kotłów wiszących, rozwijając katalog produktów przeznaczonych dla sektora mieszkaniowego.

Dzisiaj koncern Riello jest firmą o zasięgu globalnym, posiadającą strukturę produkcyjną i handlową, dzięki którym koncern dostarcza produkty i usługi na cały świat. Koncern jest właścicielem 7 marek hadlowych. Riello, Beretta, Thermital, Vokera, Fontecal, Sylber, Fitservice. Struktura produkcyjna koncernu Riello obejmuje 9 fabryk.

10 sierpnia 2001 roku produkcję rozpoczęła dziewiąta z nich zlokalizowana w Polsce, w Toruniu. Koncern produkuje w niej kotły wiszące i podgrzewacze wody przeznaczone na rynek polski oraz na inne rynki europejskie.

RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A. prowadzi także działalność handlową oraz szkoleniową. Kotły i podgrzewacze z marką Beretta, przez wiele lat obecności na rynku polskim, wyrobiły sobie znaczącą pozycję na rynku urzadzeń grzewczych w Polsce. Obecnie, w domach polskich klientów, pracuje już ponad 100 000 urządzeń.

POLECAMY

Kocioł kondensacyjny EXCLUSIVE GREEN HE 25 C.S.I.

INFORMACJE

  • wbudowany moduł regulacji pogodowej

  • sonda temperatury zewnętrznej (na wyposażeniu kotła)

  • wysoki komfort ciepłej wody użytkowej ???? zgodnie z normą PN-EN 13203 - 1:2006

  • separator powietrza z "efektem cyklonu" wyposażony w odpowietrznik o dużej wydajności (zapobiega korozji instalacji; zmniejsza szumy przepływu, co skutkuje cichą pracą instalacji; usuwa zanieczyszczenia zawarte w wodzie  - bezawaryjność pomp)

  • panel sterowania z elektronicznym wyświatlaczem - czytelny i  łatwy w obsłudze

  • pompa modulowana - w zależności od typu instalacji wykonanej w domu, można dostosawać w bardzo prosty sposób tryb pracy pompy modulowanej, gwarantujący najwyższą możliwą efektywność energetyczną urządzenia. W przypadku domu jednorodzinnego, gdzie występuje np. ogrzewanie grzejnikowe, prędkość przepływu pompy będzie dobierana perfekcyjnie
    (w sposób automatyczny) względem mocy, z jaką aktualnie pracuje kocioł. W rezultacie, jeśli zapotrzebowanie na ciepło w pomieszczeniu będzie niewielkie, kocioł będzie pracował nie tylko z minimalną mocą (dzięki modulowanemu palnikowi), ale i z najmniejszą prędkością pompy, a więc oprócz niskiego zużycia gazu, zyskuje się dodatkowo oszczędność energii elektrycznej (pobór mocy już od 56W). Przedstawiony wariant jest tylko jednym z czterech możliwych trybów pracy nowej pompy  

  • szeroki zakres modulacji mocy 1:10 - istotny wpływ na niskie koszty eksploatacji urządzenia ma szeroki zakres modulacji mocy 1:10. Oznacza to, że moc minimalna stanowi 10% mocy maksymalnej, a więc 25kW model kotła będzie modulował w zakresie już od 2,5 do 25kW. Kocioł, modulując do dolnej granicy zakresu regulacji mocy 2,5kW, znacząco redukuje częstotliwość włącznia i wyłączania się urządzenia, w efekcie zwiększając jego trwałość

  • innowacyjny wymiennik kondensacyjny - sercem wysokiej klasy kotła Exclusive Green HE jest innowacyjny wymiennik kondensacyjny. Jego unikalna budowa i proces produkcji wpłynęły na zgłoszenie wymiennika do Europejskiego Urzędu Patentowego (PATENT PENDING). Rurowy wymiennik wykonany jest z aluminium i nie posiada żadnych łączeń spawanych. Przewodnośc cieplna materiału z jakiego jest wykonany pozwala na równomierny rozkład temperatury na wymienniku, co zapobiega tworzeniu się miejsc przegrzewu, a tym samym zwiększa jego trwałość. Opatentowana struktura wymiennika zapewnia pełny przepływ wody kotłowej (bez spadku ciśnienia) oraz zapobiega osadzaniu się kamienia. Ponadto dzięki jego konstrukcji wykorzystuje sie zjawisko kondensacji (odzyskanie ciepła ze spalin), co skutkuje wysoką wydajnością i sprawnością kotła (do 109,4%)

Kliknij by powiększyć w nowym oknie -   Kliknij by powiększyć w nowym oknie -  

Strona główna O firmie Oferta Referencje i autoryzacje Galeria realizacji Kontakt © 2024 UNOTHERM

Polityka plików cookies