Kompleksowe usługi instalacyjne
Strona główna O firmie Oferta Referencje i autoryzacje Galeria realizacji Kontakt
Serwis kotłów gazowych Beretta
Nasza firma prowadzi montaż i autoryzowany serwis urządzeń Beretta, takich jak kotły gazowe, gazowe podgrzewacze wody czy kolektory słoneczne.

Instalator Junkers

UNOTHERM jest Autoryzowanym Instalatorem Junkers
 Prowadzimy sprzedaż i wymianę kotłów i podgrzewaczy firmy Junkers .


Marka JUNKERS


1895 2 lipiec - założenie firmy "Junkers & Co." w Dessau.

1932 Hugo Junkers sprzedaje firmę "Junkers & Co" spółce Robert Bosch GmbH.

1953 Powstaje zakład produkcyjny w Wernau, w którym produkowane są gazowe urządzenia grzewcze oraz elementy regulacji i systemy zabezpieczające.

1968 Junkers jako pierwszy producent wprowadza na rynek urządzenia z zapłonem piezoelektrycznym.

1978 Wprowadzenie kotła wiszącego z płynną modulacją.

1982 Wprowadzenie kotła wiszącego z zapłonem elektronicznym.

1989 Junkers jako pierwszy producent w Niemczech wprowadza wiszący kocioł kondensacyjny. Produkcja gazowych podgrzewaczy przepływowych wody zostaje przeniesiona do zakładu produkcyjnego w Portugalii.

1991 Junkers buduje razem z tureckim partnerem ECA zakład produkcyjny w Manisie k/Izmiru. Prezentacja kotłów wiszących typu Cerastar i Ceranox na targach ISH we Frankfurcie n/Menem.

1992 Uzyskanie większości udziałów w firmie Worcester Group plc, brytyjskim liderze rynkowym w dziedzinie kotłów wiszących oraz w belgijskiej firmie Radson.

1993 Kooperacja z firmą De Dietrich/Francja. Wprowadzenie nowej serii kotłów stojących - Suprastar.

1995 Joint Venture z chińską firmą Guandong Shenzhou Group Co (Shunde/Chiny).

1995 2 lipiec - Junkers obchodzi setny jubileusz.

1996 Uzyskanie większości udziałów w firmie e.l.m. leblanc, francuskim liderze w dziedzinie kotłów wiszących oraz w firmie Geminox, pionierze w dziedzinie techniki kondensacyjnej.

1996 Bosch Thermotechnik zostaje liderem w segmencie gazowych grzewczych urządzeń wiszących w Europie.

1997 Wprowadzenie systemu Bosch Heatronic do urządzeń typu Cerapur i Cerastar gruntownie zmienia ofertę Junkersa. Nowe modele regulatorów - Ceracontrol zostają wyróżnione nagrodą iF Interface Design Award.

1998 Wprowadzenie palnika ThermoStar przyczynia się do cichej pracy urządzeń, sprawnej konserwacji i obniżenia zawartości substancji szkodliwych w spalinach.

1998 Powstaje przedstawicielstwo Junkersa w Chile.

1998 Robert Bosch GmbH przejmuje pozostałe udziały w zakładach produkcyjnych w Manisie, Turcja.

1999 Przejęcie wszystkich udziałów w zakładach produkcyjnych w Shunde, Chiny.

2001 Woda może rozpalić ogień! Bosch-Thermotechnik jako pierwszy producent na świecie wprowadza do gazowych podgrzewaczy przepływowych wody - generator hydrodynamiczny jako źródło energii dla zapłonu palnika. Wszystko, czego potrzebuje użytkownik do uruchomienia urządzenia to - woda i gaz.

2004 Od 2004 roku marka Junkers należy do BBT Thermotechnik GmbH - światowego potentata w dziedzinie ciepłej wody i ogrzewania. Firma BBT Thermotechnik powstała na skutek połączenia wszystkich marek grzewczych należących do Robert Bosch z firmą Buderus.

2008 Zmiana nazwy spółki z BBT Thermotechnik GmbH na Bosch Thermotechnik GmbH.


POLECAMY

CERAPUR SMART

to wiszący kocioł kondensacyjny, który ma tylko 40 cm szerokości, co pozwala na montaż także w niewielkich wnękach w kuchni lub łazience. Nowoczesny wygląd i niska emisja dźwięku (36 dB) sprawiają, że może być instalowany w pomieszczeniach mieszkalnych, także w widocznych miejscach. Dzięki wykorzystaniu techniki kondensacyjnej, Cerapur Smart osiąga sprawność znormalizowaną 109% przy minimalnej emisji spalin. W ten sposób oszczędzana jest energia, zmniejszane koszty ogrzewania oraz chronione środowisko

Strona główna O firmie Oferta Referencje i autoryzacje Galeria realizacji Kontakt © 2024 UNOTHERM

Polityka plików cookies